Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Jaké jsou nejoblíbenější  vánoční destinace Čechů?]
14.12.2018
Jaké jsou nejoblíbenější vánoční destinace Čechů?

Mezi nejpopulárnější destinace, co se vánočního období a Čechů týče, jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Frankfurt, Vídeň a Amsterdam.

více
[Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť]
14.12.2018
Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť

Odhaduje se, že v období mezi 21. a 25. prosincem roku 2018 přiletí na letiště v Pekingu více než 1,7 milionu cestujících. Na druhé příčce bude Dubaj, kde bude o asi 100 000 cestujících méně a jako třetí nejvytíženější by měla být Atlanta s 1,5 miliony cestujícími.

více
[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více

Jak se dostanete do Washingtonu?

20MAY-86.jpg

Do Washingtonu můžete letět letadlem. Přímé letecké spojení existuje z  Vídně. A na co je třeba před cestou do Washingtonu pamatovat?

V současné době má Česká republika se Spojenými státy bezvízový styk. Při cestě do USA musíte vlastnit biometrický pas, které české úřady vydávají od roku 2006. Váš pobyt v USA nesmí přesáhnout 90 dní (týká se služebních i turistických cest) a musíte mít zakoupenu zpáteční letenku. Dále musíte vyplnit registraci ESTA na adrese https://esta.cbp.dhs.gov/. Dle instrukcí uvedete v registraci ESTA tyto údaje: jméno, datum narození a informace o pase. Číslo letu a adresa pobytu ve Spojených státech jsou informace dobrovolné. Budete však muset zodpovědět dotazy týkající se nakažlivých chorob, případného trestního stíhání a mimo jiné i dotazy ohledně zamítnutí předešlých žádostí o vízum nebo deportace. Žádost o autorizaci ESTA je nutné vyplnit bez české diakritiky. Povinné jsou odpovědi pouze na otázky, které jsou označené červenou hvězdičkou. Všechny ostatní odpovědi jsou dobrovolné. Děti, i když cestují s rodiči, musí získat samostatné povolení přes systém ESTA na svůj vlastní biometrický pas.

Při cestě do USA Vás čeká i zvýšená kontrola údajů. Letecké společnosti postupně přecházejí na nový bezpečnostní program Secure Flight Passenger Data a Advance Passenger Information System. Jedná se o údaje z pasů, které musíte nahlásit letecké společnosti kdykoliv, ale nejpozději 72 hodin před plánovaných odletem.  Po vložení potřebných údajů do letenky letecká společnost zpřístupní tyto údaje úřadům. Úřady tak v dostatečném časovém předstihu kontrolují cestující se seznamem osob, které mají zakázáno letět do USA a z USA. Může se stát, že pokud neposkytnete  údaje  včas, bude Vám rezervace zrušená.

Z Prahy můžete letět do Washingtonu s přestupem např. společností Air France, KLM, Lufthansa, Delta Air Lines, British Airways, American Airlines, Austrian Airlines.

Přímé letecké spojení můžete využít z Vídně se společností Austrian Airlines nebo United Airlines.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Washingtonu:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent