Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Památky ve Wasinghtonu

DSC01087.jpg

Hlavní město USA kromě svých známých atrakcí, politických a kulturních akcí nabízí svým návštěníkům kosmopolitní atmosféru, příjemné prostředí plné zeleně, široké bulváry a svoje motto - "Justitia Omnibus" - spravedlnost pro všechny. V krátkosti Vás seznámíme s největšími lákadly hlavního města.

BÍLÝ DŮM

Bílý dům je sídlem prezidentů Spojených států amerických. S výstavbou Bílého domu se začalo v roce 1792 a již v roce 1800 se do něj nastěhoval prezident John Adams. Budova je postavena v gregoriánském stylu a je skutečně bílá a byla několikrát přestavěna. Bílý dům má 132 pokojů, 3 kuchyně, 35 koupelen, 412 dveří, 147 oken, 28 krbů, 12 komínů, 8 schodišť, 3 výtahy, bazén, kino, tenisové hřiště, kuželkářskou dráhu. Denně navštíví Bílý dům 5000 návštěvníků. Prohlídka Bílého domu je dnes možná pouze v případě, že cizinec požádá svou ambasádu ve Washingtonu D.C. o vyřízení povolení. Běžný turista má možnost navštívit pouze White House Visitor Center, kde se dozví spoustu zajímavých věcí o Bílém domě a prezidentských párech. Více informací hledejte zde.

 

FRANKLIN DELANO ROOSEVELT MEMORIAL

Tento památník vzdává hold 32. prezidentovi USA  Franklinu Rooseveltovi za to, co všechno vykonal pro svoji zem v době hospodářské krize a druhé světové války. V okolí památníků se nachází i park a malé vodopády. Najdete zde i bronzovou sochu Eleonory Rooseveltové. Vstup je bez poplatku. Více informací najdete zde.

 

LINCOLNŮV PAMÁTNÍK

Lincolnův památník je prezidentský památník Spojených států, který vzdává hold prezidentu Abrahamu Lincolnovi. Budova je vlastně kopií řeckého Parthenónu, ale místo sochy bohyně Athény je tam obrovská socha prezidenta Lincolna (5,8m). Památník má 36 sloupů, které signalizují počet států Lincolnovy unie. Na stěně je vytesaná inaugurační řeč. Památník se stal v minulosti místem mnoha slavných proslovů, včetně proslovu „I Have a Dream“ Martina Luthera Kinga, který pronesl 28. srpna 1963 na konci shromáždění u konce Pochodu na Washington za práci a svobodu. Vstup je bez poplatku. Pro více informací  klikněte sem.

 

KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL

Tento památník byl v roce 1995 věnován veteránům z korejské války, ve válce sloužilo 1,5 miliónu amerických mužů a žen. Rozsáhlý památník zahrnuje skupinu 19 soch, které představují vojáky na hlídce jdoucích za americkou vlajkou. Na žulové stěně je umístěna nástěnná malba s tvářemi bezejmenných vojáků, na jiné žulové stěně je nápis Svoboda není zadarmo a na další jsou uvedena jména Američnů, kteří padli během války nebo jsou nezvěstní. Vstup je bez poplatku.   Více informací najdete i  zde.

 

 

 

 

 

 

 

THOMAS JEFFERSON MEMORIAL

Památník věnovaný třetímu americkému prezidentovi Thomasu Jeffersonovi. Jedná se o neoklasicistní budovu. Památníku dominuje obrovská bronzová socha stojícího Jeffersona.  Vstup je bez poplatku. Více informací najdete zde.

 

WASHINGTONŮV PAMÁTNÍK (WASHINGTON MONUMENT)

Tento památník je velký bílý obelisk na západním konci National Mall a vzdává úctu prvnímu prezidentovi USA G. Washingtonovi. Monument je postaven z mramoru, žuly a pískovce. Navrhnul ho  význačný americký architekt čtyřicátých let 19. století Robert Mills. Stavba památníku začala v roce 1848 a byla dokončena až v roce 1884. Přerušení způsobil nedostatek prostředků a občanská válka. Památník byl slavnostně odhalen 21. února 1885. Obelisk je vysoký 169 m a výtahem se můžete dostat až na samý vrchol, ze kterého se vám naskytne impozantný pohled na okolí. Pro více informací klikněte sem.

 

NATIONAL MALL

Mezi Kapitolem a Lincolnovým památníkem se rozprostírá dlouhý National Mall, národní promenáda. Je to dlouhý pás zeleně. Po obou stranách je Mall lemován bílými neoklasicistními vládními paláci, památníky a muzei, v nichž jsou uložena významná díla všech uměleckých směrů. Je zde mnoho travnatých ploch, záhonů, alejí a jezírek.

 

UNITED STATES CAPITOL

V Kapitolu se konají schůze zákonodárného sboru Spojených států amerických, sestávajícího se ze Sněmovny reprezentantů a Senátu. Základní kámen budovy Kapitolu položil v roce 1793 George Washington. Kongres se do této budovy nastěhoval o sedm let později. Kapitol, symbol nezávislého amerického státu, byl téměř zničen v roce 1814 během britské invaze, jeho rekonstrukce trvala pět let. Postranní křídla byla přistavěna v roce 1857, masivní železná kopule přibyla v roce 1863. Sněmovna reprezentantů zasedá v jižním křídle, senát v křídle severním. Můžete absolvovat velmi zajímavou komentovanou prohlídku, a jestliže si návštěvu naplánujete dostatečně dlouho dopředu, tak se jako diváci můžete zúčastnit i sezení Kongresu (nutná rezervace). Více informací získáte zde.

 

TREASURY BUILDING

Hlavní budova ministerstva financí, její pokladnice je  třetí nejstarší budovou ve Washingtonu (po Kapitolu a Bílém domě). V podzemí této budovy se tiskly americké dolary. Budova je postavená v klasicistickém stylu. Více informací najdete zde.

 

WASHINGTON NATIONAL CATHEDRAL

Národní katedrála svatého Petra a Pavla je postavena v novogotickém stylu a jedná se o druhou největší katedrálu v USA. Stavba začala 29. září 1907 kdy byl za účasti prezidenta Roosevelta položen základní kámen a byla dokončena v roce 1990 za přítomnosti prezidenta G.Bushe. Pro mnoho lidí je to nejkrásnější katedrála v Americe. Více se dozvíte zde.

 

BASILICA OF THE NATIONAL SHRINE OF THE IMMACULATE CONCEPTION

Bazilika národní svatyně neposkvrněného početí je největším katolickým kostelem v USA a osmou největší náboženskou stavbou na světě.  Ročně ji navštíví až jeden milión poutníků z celého světa. Výstavba kostela  začala v roce 1920 a dokončena byla v roce 1959.  Bazilika národní svatyně je směsí románského a byzantského stylu, zvonice je inspirovaná  bazilikou Sv. Marka v Benátkách. Více se dozvíte zde.

 

FOTOGALERIE

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Washingtonu:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent